TFF erken seçim taleplerini reddetti: Genel Kurul 18 Temmuz’da

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bazı kulüplerin erken seçim taleplerini reddettiğini ve mali genel kurulun daha önceden belirlendiği gibi 18 Temmuz 2024’te yapılacağını duyurdu. TFF’den yapılan açıklamada, kulüplerin çoğunluğunun sağduyulu tutum sergilediği ve erken seçim girişimlerinin amacına ulaşamadığı vurgulandı.

Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunları ve uluslararası kurallar çerçevesinde görev yapan Türkiye Futbol Federasyonu, Türk futbolunun en üst kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bazı kulüp yöneticilerinin kişisel çıkarlarını milli menfaatlerin önüne koyması kabul edilemez” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, TFF, Türk futbolunun içine çekilmeye çalışıldığı kaotik ortamdan uzak durulması gerektiğinin altını çizerek, tüm kulüpler ve yöneticilere doğru ve şeffaf bilgilendirme yapılacağını belirtti. Federasyon, Türk futbolunun ortak menfaatlerini koruma konusunda sorumlu bir yaklaşım sergileyen tüm futbol ailesine teşekkürlerini iletti.

Son olarak, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi, A Millî Takım’ın başarısının federasyonun öncelikli odak noktası olduğu ve tüm enerjinin bu yönde seferber edileceği bildirildi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir